4/8
Jardins en Fleur: Objevte kouzlo Chinoiserie

Jardins en Fleur: Objevte kouzlo Chinoiserie

4. srpna 2009 v 00.00, Nábytek

Sponzorované odkazy:

Dnešní doba se sice vyznačuje propojováním nebo lépe sjednocováním všeho možného, nicméně přesto je originalita jednou z nejžádanějších a v pravdě nejcennějších vlastností. V tomto článku bych rád představil malou společnost z Los Angeles, která se jmenuje Jardins en Fleur a která ve svých výrobcích odkazuje na chinoiserii a tradiční čínské umění.

Jak už samotný název napovídá, chinoiserie, česky též šinoazerie, označuje módní vlnu z první poloviny 18. století, čerpající z čínských a rovněž japonských tradičních vzorů, které však upravuje v evropském duchu. Uplatnění nalezla chinoiserie především v rokoku. Architekti ji užívali při v budování zahrad a parků, ve výstavbě rozličných altánků a pavilonů. Používána byla také ve výmalbě exteriérů i interiérů a při zdobení keramiky, skla, textilu i nábytku.

Jardins en Fleur: Objevte kouzlo Chinoiserie (http://www.homemag.cz)

Jardins en Fleur v tomto módním směru pokračuje. Její počátky se datují do roku 1989, kdy Simon P. Scott založil svou první společnost. Tu provází velmi zajímavý příběh, který začíná i končí v malé továrně v Los Angeles. Mezitím se sice Simonova vize přestěhovala do industriální Číny, kde dala vzniknout ohromnému množství jeho speciálních výrobků, ale masová produkce nebyla nikdy to, co Scott vyznával. V současnosti je proto opět v Los Angeles a těším svými díly všechny ty, kteří je dokáží ocenit.

Jardins en Fleur se zaměřuje na ručně malované hedvábí, které lze buď pověsit na stěnu, anebo použít pro výrobu tradičních papírových stěn. Dále to jsou stolní lampy, nábytek, tj. židle, křesla, skříně, stoly, piedestaly, stoličky, mísy, vázy a různé dekorace, včetně ozdobného čajového servisu. Většina zboží je ve čtverém barevném provedení, a sice v oranžovém, světle modrém, zeleném a fialovém. Nechybějí ovšem ani bílá a černá, ani přírodní odstíny šedi a hnědi.

Musím říct, že mě jejich nabídka uchvátila. Co vás?

Jardins en Fleur: Objevte kouzlo Chinoiserie (http://www.homemag.cz)Jardins en Fleur: Objevte kouzlo Chinoiserie (http://www.homemag.cz)Jardins en Fleur: Objevte kouzlo Chinoiserie (http://www.homemag.cz)Jardins en Fleur: Objevte kouzlo Chinoiserie (http://www.homemag.cz)Jardins en Fleur: Objevte kouzlo Chinoiserie (http://www.homemag.cz)Jardins en Fleur: Objevte kouzlo Chinoiserie (http://www.homemag.cz)Jardins en Fleur: Objevte kouzlo Chinoiserie (http://www.homemag.cz)Jardins en Fleur: Objevte kouzlo Chinoiserie (http://www.homemag.cz)Jardins en Fleur: Objevte kouzlo Chinoiserie (http://www.homemag.cz)

zdroj: http://www.jardinsenfleur.com

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS