23/1
Vybíráme záchodové prkénko

Vybíráme záchodové prkénko

23. ledna 2011 v 00.00, Bytové doplňky, Koupelny

Sponzorované odkazy:

Záchodová prkýnka nepatří zpravidla k poptávaným produktům, jelikož jejich nákup realizujeme automaticky s pořízením nové toalety. Jejich nákup, který je spojen s výběrem, řešíme tehdy, když nám prkénko praskne nebo se jinak poškodí.

Výběr záchodových prkének je téměř bez hranic

Nabídka záchodových prkének je na našem trhu nejen široká, ale také velmi rozmanitá. Sortiment disponuje nejen různými barvami, ale také materiály, styly a nekonečnou designovou škálou.

Jejich výběr je však nutný přizpůsobit stávajícímu vybavení koupelny, ne do každé je vhodné prkénko s veselými motivy. Při výběru je však nutné zohlednit v prvé řadě funkčnost a kvalitu, která nemusí být vždy 100%.

Pokud jsme nuceni koupit nové prkénko, snažme se na něm nešetřit a vybírejme z nabídky kvalitních modelů. Klasický plast, který je nejlevnější, raději nahraďme o něco dražším, zato ale kvalitnějším duroplastem.

Vybíráme záchodové prkénko (http://www.homemag.cz)Vybíráme záchodové prkénko (http://www.homemag.cz)

Materiál záchodových prkének v nekonečné škále

Záchodová prkénka můžeme pořídit v různém materiálovém provedení, výběr záleží na našem vkusu a dostupné finanční situaci.

Klasikou je plast

Plast je nejlevnější variantou, kdy za velmi nízké peníze ovšem dostaneme zboží, jehož životnost velmi rychle zanikne. Problémem plastových prkének je také jejich údržba, všechny nečistoty se dostávají pod povrch a po nějaké době dochází k ošklivému zbarvení.

Klasický plast raději nahraďme tzv. duroplastem, který odolává nejen nečistotám, ale také povrchovému poškození. Jediným problém zde zůstává cena, klasické plastové prkénko pořídíme rámcově za 150 Kč, kdežto za záchodové prkénko z duroplastu zaplatíme okolo 800 Kč.

Vybíráme záchodové prkénko (http://www.homemag.cz)Vybíráme záchodové prkénko (http://www.homemag.cz)

Tradicí je dřevo

Dřevo se čím dál, tím více začíná integrovat do všech místností domu, tudíž není divu, že se objevuje i v podobě záchodového prkénka. K nevýhodám prkének ze dřeva však patří jejich náročnější údržba a časté ošetření, jelikož vrchní vrstvou je lak. Cena za dřevěné prkénka se pohybuje v rozmezí od 450 do 1150 Kč, vybírat lze z různých dřevin a barevných úprav.

Novinky jsou in

K novinkám na trhu patří měkká záchodová prkénka, v nichž se budeme cítit jako v bavlnce. K výrobě měkkých prkének jsou použity speciální materiály a textury, nejedná se o klasický textil. K jejich přednostem patří snadná údržba, ovšem nevýhodou je jejich cena, která začíná okolo 5000 Kč.

Vybíráme záchodové prkénko (http://www.homemag.cz)Vybíráme záchodové prkénko (http://www.homemag.cz)

zdroj: http://koupelny-obchod.cz

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS