18/11
Trendy lampičky na noční stolky

Trendy lampičky na noční stolky

18. listopadu 2010 v 00.00, Bytové doplňky, Design, Svítidla

Sponzorované odkazy:

Nepostradatelným pomocníkem každé moderní ložnice je osvětlení, lépe řečeno lampička, umístěna na nočním stolku. Lampička na nočním stolku splňuje především stránku praktickou, která je nám nápomocná při různých činnostech.

Výběr lampičky

Výběr lampičky na noční stolek je mnohdy „velkou neznámou“, jelikož snoubit praktičnost s estetikou je poměrně náročné. Pokud se zaměříme především na design, může se stát, že lampička nebude disponovat silným zdrojem světla. Opačným případem může být silný zdroj světla, avšak bez estetické stránky.

Pokud tedy vybíráme lampičku na noční stolek, vybírejme s rozumem, přednost tedy dejme takové lampičce, která nám zajistí intenzivní osvětlení. K dalším aspektům, kterými by měla moderní lampička disponovat, patří regulace intenzity osvětlení.

Výběr lampičky je nutné snoubit s našimi požadavky a zvyklostmi, se kterými jsou spojeny naše činnosti během večera. Pokud si v posteli rádi čteme nebo pracujeme, měli bychom zvolit lampičku s kloubovou hlavou, díky čemuž lze světlo směrovat dle potřeby.

Trendy lampičky na noční stolky (http://www.homemag.cz)

Intimní atmosféra

Pokud si lampičku pořizujeme pouze za účelem intimního osvětlení, dejme přednost miniaturním bodovým světélkům. Takové lampičky jsou zároveň vysoce designově ztvárněné a zdroj světla je o síle 1 Watt.

Lampičky o nízkém zdroji světla jsou ideální volbou nejen pro navození intimního osvětlení, ale také jako osvětlení vhodné k orientaci v prostoru.

Zdraví nejen v ložnicích

Oblíbenými stolními lampičkami nočních stolků jsou i solné elektrické lampy, kterým se přisuzují léčivé účinky. Světlo proniká skrze solné krystaly a vytváří přenádherné barevné odstíny v různých stupních intenzity.

Trendy lampičky na noční stolky (http://www.homemag.cz)

Design a styl

K designovým a stylovým modelům patří lampičky s dotekovou regulací intenzity světla, tzv. touch me, které se regulují dotekem. Zpravidla jsou nabízeny ve třech stupních intenzity (osvětlení intimní, klasické a intenzivní).

Výběr stolních lampiček nezná hranice, rozmanitost nabízí nejen materiálové provedení, ale také styl, barevnost, tvar nebo funkční možnosti.

Trendy lampičky na noční stolky (http://www.homemag.cz)

zdroj: http://www.svitidla-osvetleni.cz http://www.lightstudio.cz

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS