19/5
Obývací stěny

Obývací stěny

19. května 2009 v 00.00, Nábytek

Sponzorované odkazy:

Masivním obývacím stěnám, které ještě donedávna vyplňovaly interiér obývacího pokoje, ve své podstatě odzvonilo. Dnešní moderní obývací prostory disponují otevřeností a minimalismem nábytku, který se nese v duchu jednoduchých, elegantních linií. Téměř až do stropu vysoké obývací stěny jsou nahrazeny nízkými televizními stolky, nízkými obývacími sestavami, které doplňují atypické poličky a regály.

Obývací stěny (http://www.homemag.cz)

Zhruba před necelými dvaceti lety byla obývací stěna soustředěna do jednoho kompaktního celku, který sloužil zpravidla jako úložný prostor a vitrína s dekoračním sklem a porcelánem. Součástí tehdejších obývacích stěn byly poličky určené pro uložení knih, zásuvky na nejrůznější drobnosti a výklenek sloužící pro umístění televizoru. Z barevného provedení převládaly obývací stěny disponující tmavými odstíny, které ve spojení s masivním dřevem působily robustně, téměř až depresivně.

Obývací stěny (http://www.homemag.cz)

S postupem času, se díky moderním technologiím, změnil i životní styl a požadavky zákazníků. Obzvláště mladí lidé se vyvarují robustnímu nábytku, upřednostňují minimalistické nábytkové pojetí, volí jednoduchost. V moderních obývacích pokojích převládají nízké televizní stolky a rozmístěné police na umístění reproduktorů. Obývací stěna se skládá z oddělených prvků, jednotlivých kusů nábytku, které se dle potřeby rozmisťují v daném interiéru. Převládají nízké sestavy komod, které slouží jako podesty pro umístění televizoru, DVD, CD přehrávače a hifi věže. Komody jsou zpravidla doplněny závěsnými skříňkami, ve stejném nebo odlišném barevném i materiálovém provedení. Skleněné vitríny k prezentaci svátečního nádobí a nejrůznějších dárkových předmětů převládají v domácnostech starší populace.

Obývací stěny (http://www.homemag.cz)

Design

Obývací stěny se nejčastěji vyrábějí v kombinaci alespoň dvou různých materiálů. K nejžádanějším patří dřevěné sestavy v kombinaci s mléčným sklem a kovovými úchytkami. K moderním materiálům, používaným k výrobě obývací stěny, patří plast, kov, ratan nebo celoskleněné sestavy.

Obývací stěny (http://www.homemag.cz)

Z barevného provedení převládají odstíny wenge, mořený dub či dýha zebrano. Velmi oblíbený je dezén ořechu, který disponuje proměnlivou barevností a velmi dobře se kombinuje s odlišně barevnými kusy nábytku a celkovou barevností interiéru.

Obývací stěny (http://www.homemag.cz) Obývací stěny (http://www.homemag.cz)

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS