16/10
Noční stolky v moderním provedení

Noční stolky v moderním provedení

16. října 2010 v 00.00, Ložnice, Nábytek, Stoly a stolky

Sponzorované odkazy:

Noční stolky se v ložnicích začaly objevovat až v druhé polovině roku 1717. K prvním šťastlivcům, kteří si jich mohli užívat patřili Francouzi. Probíhající barokní období se projevilo i na vzhledu nočních stolků, jejich rysem byla bohatá zdobnost a masivní ztvárnění.

Noční stolky v moderním provedení (http://www.homemag.cz)

Noční stolek = nepostradatelný pomocník

Noční stolky můžeme právoplatně zařadit do škatulky „nepostradatelného nábytku“, který plní několik užitečných funkcí. K těm hlavním patří úložný prostor a prostor na postavení lampičky a možnosti odložení osobních předmětů.

Další užitečnou vlastností je design, který dodává ložnici určitou charakteristickou tvář. Výběr nočních stolků je na našem trhu bohatý, a to platí nejen ve stylu provedení, ale také ve výrobních materiálech. Přepestrá nabídka nočních stolků nám dovolují vybírat nejen dle osobního vkusu, ale také dle snoubení se stávajícím interiérem.

Noční stolky v moderním provedení (http://www.homemag.cz)

Design v hlavní roli

K aktuálním moderním trendům patří minimalismus, který by se měl odrážet v celkovém uspořádání interiéru. Noční stolky v minimalistickém provedení disponují jednoduchostí, hladkými liniemi a stylovou nenáročností. Také barevné provedení se nese v duchu decentnosti, převládají barvy přírodní, lehké a světlé tóny.

Co se týče materiálu, v kurzu je kombinace minimálně dvou materiálových prvků. Převládá lamino kombinované se sklem a kovem, do kurzu se dostávají i stolky z plastu.

Noční stolky v moderním provedení (http://www.homemag.cz)

Noční stolky z plastu

Plast v podobě interiérového nábytku je velmi oblíbeným materiálem, a to z důvodu několika předností. Kvalitní plastové noční stolky vyniknou především v moderních ložnicích, neboť působí velice elegantně a nadčasově. K přednostem nočních stolků z plastu také patří údržba, která je v tomto případě minimální. Dalšími výhodami je odolnost proti opotřebení, široká barevná škála a rozmanité stylové provedení. Moderní plastové stolky jsou kombinované s kovem (nohy) a hliníkovými rámečky, které dodají stolku šmrnc.

Noční stolky v moderním provedení (http://www.homemag.cz)

Noční stolky z lamina

Lamino je materiál, který se používá k výrobě různého interiérového nábytku a stává se tak standardem v našich domovech. Moderní noční stolky z lamina je nutné kombinovat s dalším materiálem, neboť pouze tak dostanou označení „stylové“. Trendy je kombinace s kovem, sklem a hliníkovými rámečky, popř. i úchytkami.

Noční stolky v moderním provedení (http://www.homemag.cz)

Zdroj:

http://www.rothwell.cz http://www.spanicko.cz http://www.nabytek-lkp.cz/…olky-loznice

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS