16/9
Rohová kuchyňská linka: Jak zařídit netradiční linku?

Rohová kuchyňská linka: Jak zařídit netradiční linku?

16. září 2010 v 00.00, Kuchyně, Nábytek

Sponzorované odkazy:

Říká se, že kuchyně je srdcem domova, místem, kde se soustředí rozmanitá paleta vůní, příjemné okamžiky a společná rodinná setkání u stolu. Ne vždy však splňuje prostor kuchyně ideální podmínky pro umístění kuchyňské linky a potažmo kompletního jídelního nábytku.

Jistým problém jsou prostory, ve kterých je nutné instalovat rohovou kuchyňskou linkou, kterou je nutné objednat na míru. S tím souvisí i vybavovací kuchyňské doplňky, jako je např. mycí dřez nebo digestoř.

Rohová kuchyňská linka: Jak zařídit netradiční linku? (http://www.homemag.cz)

Prázdné rohy vyplňujeme písmenem L nebo U

Rohovou kuchyňskou linkou se snažíme co nejefektivněji vyplnit prázdné rohy, které by nemohly být jiným způsobem zužitkovány. Při výběru rohové kuchyňské linky je nutné zohlednit tvar písmene, v jehož duchu se celá sestava kuchyňské linky bude odvíjet.

Finální uspořádání rohové kuchyňské linky závisí především na dispozičním řešením kuchyňského prostoru. Odborníci a designéři však upřednostňují kuchyňskou linku sestavenou do písmene L.

Ideálním řešením, zejména do středně prostorných kuchyní, jsou rohové kuchyňské linky ve tvaru písmena L. Optimální sestavení kuchyňské linky ve tvaru písmena L je také vhodným řešením z hlediska provozu. Vše potřebné je „po ruce“, nikde nic nepřekáží a naopak poskytuje uživateli dostatečný pracovní prostor. V rohu by měl být umístěn dřez na nádobí nebo varná deska. Pokud se rozhodneme do rohu instalovat pracovní desku, nebude moci být plně využita.

Designově zajímavější je rohová kuchyňská linka sestavena do písmene U, avšak ta skýtá mnohem složitější nástrahy. Vzhledem ke svému tvaru nám vzniknou dva rohy, které bude obtížné plnohodnotně využít. Rohy lze potom využít např. k vestavbě elektronických pomocníků nebo miniaturní spížky. U rohové kuchyně ve tvaru U si však musíme dávat pozor na to, aby jednotlivé rohy nebyly velmi blízko u sebe.

Rohová kuchyňská linka: Jak zařídit netradiční linku? (http://www.homemag.cz)

Výhody rohových kuchyní

K největším přednostem rohových kuchyní patří „dostupnost“ všeho, co potřebuje mít hospodyně aktuálně při ruce. Rohové uspořádání kuchyně je tvořeno trojúhelníkem, jeho obvod je vyplňován určitými zónami. Kout trojúhelníku by měl být vyplněn pracovní plochou určenou pro vaření, mytí nádobí a popř. lednici. Vrcholy trojúhelníku by měly být věnovány dřezu, myčce na nádobí a sporáku s troubou.

Rohové skříňky lze vybavit nejrůznějšími drátěnými programy, které mohou být kombinované z výsuvnými regály nebo drátěnými otočnými přihrádkami. Tento program funguje na principu otevření kuchyňských dvířek.

Rohová kuchyňská linka: Jak zařídit netradiční linku? (http://www.homemag.cz)Rohová kuchyňská linka: Jak zařídit netradiční linku? (http://www.homemag.cz)Rohová kuchyňská linka: Jak zařídit netradiční linku? (http://www.homemag.cz)

zdroj: http://www.kuchyne.cz/…vanilky.aspx?…, http://www.nabytekdelfi.cz, http://www.zadaranabytek.cz

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS