14/8
Svítidla Tom Dixon: Jedinečný design z Velké Británie

Svítidla Tom Dixon: Jedinečný design z Velké Británie

14. srpna 2010 v 00.00, Svítidla

Sponzorované odkazy:

Interiérový design je především zábava. Pokud se budete řídit tímto krédem, můžete si být jisti, že vás ani ohromující nabídka prakticky veškerého nábytkářského sortimentu nerozhodí. Naopak, váš vkus se vytříbí natolik, že vám stávající kolekce budou připadat nedostatečné. I to se pochopitelně dá vyřešit nejrůznějšími způsoby výroby na zakázku, ale zatím bych nepředbíhal. Dnes bych totiž chtěl představit známou britskou značku designovaného nábytku a především svítidel, ze které se mohou těšit lidi v přesně dvaapadesáti zemích po celém světě.

Svítidla Tom Dixon: Jedinečný design z Velké Británie (http://www.homemag.cz)

Tom Dixon a jeho svítidla

Tato značka se nazývá Tom Dixon, což odpovídá jménu jejího zakladatele. Ačkoli svou společnost založil teprve v roce 2002, do známosti na poli interiérového designu vstoupil již o řádku let dříve. Tom Dixon se poprvé výrazně postavil do světla pozornosti v roce 1987, kdy vzniklo křeslo SChair, ovšem že se proslavil, můžeme říci teprve až o deset let později. Tehdy v milánské čtvrti Zona Tortona své dílo v podobě svítidel a nábytku. Od té doby vystupuje v Miláně pravidelně a o jeho kolekce je nemalý zájem. K dnešnímu dni se mu podařilo získat řadu prestižních ocenění, uspět také na vyloženě uměleckém poli a v neposlední řadě uvést svou tvorbu na trh ve Spojených státech amerických.

Aktuální kolekce svítidel značky Tom Dixon je laděna v industriálním duchu. Svítidla Tom Dixon tak dostala barvy velmi příznačné, a sice zlatou, měděnou a stříbrnou. Nejpopulárnějším svítidlem je bezesporu Void, který zaujme svými ladnými křivkami i halogenovou žárovkou. Tímto nabídka lustrů pochopitelně nekončí. Zajímavé jsou zejména lustry z lisovaného skla, které působí navzdory svému zařazení velmi elegantně. Stojací lampy velké i malé, stejně tak jako speciální podlahová svítidla doplňují kompletní nabídku společnosti Tom Dixon, kterou již není problém vidět ani v ČR.

Svítidla Tom Dixon: Jedinečný design z Velké Británie (http://www.homemag.cz)Svítidla Tom Dixon: Jedinečný design z Velké Británie (http://www.homemag.cz)Svítidla Tom Dixon: Jedinečný design z Velké Británie (http://www.homemag.cz)Svítidla Tom Dixon: Jedinečný design z Velké Británie (http://www.homemag.cz)Svítidla Tom Dixon: Jedinečný design z Velké Británie (http://www.homemag.cz)Svítidla Tom Dixon: Jedinečný design z Velké Británie (http://www.homemag.cz)

zdroj: http://www.tomdixon.net/

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS