27/7
Design koupelnových obkladů se rychle mění

Design koupelnových obkladů se rychle mění

27. července 2010 v 00.00, Koupelny

Sponzorované odkazy:

Design koupelnových obkladů mění trendy téměř několikrát do roka, a tak není divu, že nabídka na našem trhu je doslova zaplněna rozmanitými styly, barvami, velikostmi a materiálovým zpracováním obkladaček.

Na našem trhu existuje celá řada firem, které nabízejí široké spektrum obkladového materiálu a dlažby. Tudíž není divu, že nabídka je opravdu rozmanitá. Každá série disponuje jiným stylem, způsobem uspořádání a nezapomenutelným charakterem. Ačkoliv se nabídka obkladů velmi často mění, může zákazník i nadále vybírat z loňských kolekcí. Designéři stále přicházejí s novými trendy v oblasti koupelnové dlažby, avšak výběr záleží spíše na individuálním vku­su.

Design koupelnových obkladů se rychle mění (http://www.homemag.cz)

Obklady do koupelny v novém kabátu

Moderním trendem jsou koupelnové obklady velko-formátového provedení, které se však nejlépe vyjímají v prostorných a prosvětlených koupelnách. Velmi populární jsou obkladové dlaždice v pastelových barvách disponující zajímavými detaily. Může se jednat např. o barevné bordury, bohatě zdobené středové prvky nebo oboustranně rohové prvky.

Co se barevného provedení týče, vracejí se do módy bílé obkladačky, které mohou být doplněny výraznějšími prvky nebo jemnými obkladovými odstíny. Za trendy koupelnu se považuje ta, která se nese v duchu jednobarevnosti, při výběru barevné palety se raději držme stranou.

Design koupelnových obkladů se rychle mění (http://www.homemag.cz)

Mozaiky do každé koupelny

Velmi oblíbeným designovým stylem se stala mozaika, která zdobí nejednu českou koupelnu. Mozaikový formát dlaždic, který se zpravidla nese v rozměrech od 20×20 mm do 100×100 mm je vhodný do koupelen s mnoha výklenky a nesrovnalostmi. Stejně dobře vynikne jak v nových, tak i rekonstruovaných koupelnách, v malých i velkých prostorech či v prostoru moderním nebo klasickém.

Správný výběr koupelnových obkladů

Nelze říci, že je existuje nějaký vzorec pro správný či špatný výběr koupelnových obkladů. Každý si jednoduše nakonec stejně vybere takové obklady, které nejlépe sedí jeho vkusu. Zde je však nutné zdůraznit, že výběr dlažby by neměl podléhat pouze líbivosti oku, ale měl by být sladěn s interiérem.

Nejvhodnějším výběrem jsou velkoplošné vzorkovny, kdy si můžeme obklady prohlédnout „na živo“ a předejít tak pozdějšímu zklamání. Ačkoliv nás internetové prodejny lákají výhodnými cenami, můžeme být nakonec nespokojeni s barvou či strukturou.

Při výběru kvalitních koupelnových obkladů je nutné zohlednit především technické vlastnosti materiálu, stupeň otěru-vzdornosti obkladu, lehkost omyvatelnosti a její velikost. Dále se můžeme rozhodnout, zda si přejeme obkladačku glazovanou či nikoliv. Při výběru glazované obkladačky je nutné zohlednit vrstvu glazury, aby za nedlouho nedošlo k jejímu prokreslení.

Design koupelnových obkladů se rychle mění (http://www.homemag.cz)

Zdroj: http://www.obklady-a-dlazba.cz

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS