24/5
Závěsné police dodají interiéru nový vzhled

Závěsné police dodají interiéru nový vzhled

24. května 2010 v 00.00, Bytové doplňky

Sponzorované odkazy:

Všeobecně můžeme říci, že nástěnné police nejen že vyplňují prázdný prostor stěn, ale také přispívají k celkovému vzhledu interiéru a přinášejí možnost praktického uložení nejrůznějších předmětů.

Závěsné police dodají interiéru nový vzhled (http://www.homemag.cz)

Výběr závěsné police

Na našem trhu je doslova záplava závěsných polic, které se od sebe liší nejen materiálovým provedením, ale také barvou, stylem a velikostí. Pokud se rozhodneme o koupi závěsné police, zpravidla při jejím výběru upřednostňujeme designovou stránku. Po zavěšení v interiéru však zjistíme, že styl police neodpovídá stylu stávajícího nábytku a prostoru a police zde působí tak trochu jako „pěst na oko“.

Druh závěsné police je nutné přizpůsobit stávajícímu nábytku a také stylu interiéru. Ne každý materiál, ze kterého je police vyrobena, je vhodný do každého interiéru. Také styl závěsných polic je nutné harmonicky ladit s designem daného interiéru. Do prostorných, prosvětlených a vzdušných místností můžeme vybírat složitější závěsné policové systémy. Naopak do menších, stísněnějších místností se budou lépe vyjímat police jednoduché, samostatné.

Závěsné police dodají interiéru nový vzhled (http://www.homemag.cz)

Umístění závěsných polic

Závěsné police lze umístit ve všech ústnostech domu či bytu, rozhodujícím faktorem je pouze přizpůsobitelnost danému prostoru.

V obývacích pokojích se budou velmi dobře vyjímat závěsné police umístěné v okolí televizního prostoru. Ideální volbou je rozmístění po stranách od televizní obrazovky. Zde plní závěsné police nejen stránku praktickou, ale také designovou. Do polic se nejčastěji umísťují DVD nosiče, CD nosiče, květiny nebo dekorativní předměty.

V pracovnách mají závěsné police význam spíše úložného prostoru a dosahu nejpoužívanějších předmětů. V tomto případě se do závěsných polic umísťují knihy, odborné časopisy, šanony, archy nebo spisy.

Také v koupelnách se vyskytují závěsné police, a to nejčastěji v podobě zrcadlových závěsných stěn. Oblíbenou variantou také bývá umístění kratších polic po stranách zrcadla.

V kuchyních mají závěsné police především význam praktický, neboť je můžeme využít pro odkládání nádobí, umístění kořenek nebo hrnečků. K největším přednostem závěsných kuchyňských polic patří především úspora místa, neboˇnám zůstává volná pracovní plocha.

V dětských pokojích můžeme závěsnou polici využít jako knihovničku, která se nachází v okolí spací zóny. V dětských pokojích však nalezne daleko širší uplatnění, např. k vystavení sbírky aut, vystavení nejoblíbenějších hraček, k umístění učiva nebo k umístění dekorací.

Závěsné police dodají interiéru nový vzhled (http://www.homemag.cz)
Závěsné police dodají interiéru nový vzhled (http://www.homemag.cz)

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS