9/6
Poličky na zeď: I když slouží stále stejně, nabídka je rozmanitá

Poličky na zeď: I když slouží stále stejně, nabídka je rozmanitá

9. června 2010 v 00.00, Bytové doplňky

Sponzorované odkazy:

Poličky patří k nepostradatelným nábytkovým doplňkům, které odjakživa snoubí své praktické využití s dekorativními aspekty. Poličky na zeď si pořizujeme, aby nám posloužily k podržení nejrůznějších předmětů. Zpravidla se jedná o knihy, květiny, keramické či skleněné sošky, talismany, CD nebo pouze k vystavení drobností.

Nabídka poliček na zeď je natolik rozmanitá, že si ten správný kousek dokáže do svého interiéru vybrat i ten nejnáročnější zákazník. Při výběru poličky je však nutné dodržovat určité zásady snoubení stylovosti s ostatními zařizovacími předměty. K jejich výběru tedy nestačí pouze vlastní představivost, ale důležitým faktorem zde je právě dokonalé snoubení s interiérem.

Poličky na zeď: I když slouží stále stejně, nabídka je rozmanitá (http://www.homemag.cz)

Nabídka poliček na zeď je rozmanitá

Naštěstí jsou dávno pryč doby, kdy obydlí vyplňovaly pouze poličky dřevěné, jednotného vzhledu i materiálu. Dnes je výběr poliček na zeď opravdu rozmanitý a přepestrý. Tu správnou poličku můžeme vybírat dle stylu interiéru, od klasických až po extravagantní modely.

Také materiálové složení poliček je široké, od dřevěných kusů až po nerezové kousky. Barevná škála taktéž nezná hranic, standardem jsou poličky jednobarevné, pestrobarevné či s nejrůznějšími vzory. K velmi oblíbeným kouskům patří poličky ze skla, které je možno začlenit téměř do každého interiéru. Sklo působí v prostoru velmi vzdušně, opticky dokáže místnost prosvětlit a ozvláštnit. K častým kombinacím patří poličky skleněno-dřevěné, které jsou aktuálně v kurzu.

K oblíbeným materiálům pro výrobu poliček patří bezesporu dřevo, ať už masiv, nebo dřevotříska. Dalším oblíbeným a moderním materiálem je plast, který se stále více začleňuje do interiéru.

Co se tvarového provedení poliček na zeď týče, není v tomto směru žádný strop fantazie. Na trhu najdeme poličky klasické, vlnité, čtvercové, obdélníkové, kulaté či oválné. Tvarová škála nezná hranic, a tak můžeme vybírat nejen dle potřeby, ale i vlastního vkusu.

Poličky na zeď: I když slouží stále stejně, nabídka je rozmanitá (http://www.homemag.cz)

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS