18/6
Vychytávky do předsíně uchvátí každou návštěvu

Vychytávky do předsíně uchvátí každou návštěvu

18. června 2017 v 00.45, Bytové doplňky

Předsíň nebo vstupní hala je první místností, do které hosté vstoupí. Nezáleží, zda je to do obytného domu, bytu nebo třeba hotelu. Pokaždé se dá na první dojem, a proto by měla vstupní místnost působit příznivým a pozitivním dojmem. Poradíme vám nějaké vychytávky, kterými uchvátíte návštěvníky, a ještě vám zpříjemní život.

Zapomeňte na chaos

Zařizování předsíně není nutné zlo. Vstupní místnost působí na každého jak při vítání, tak při loučení. Nadšeně zde objímáme návštěvy i se loučíme s blízkými při odchodu do práce a do školy. Ačkoliv se to nezdá, předsíň je důležitou součástí našeho domova, ve které se odehrávají i jiné životní situace než běžné oblékání a obouvání. Nezáleží na tom, zda je prostor rozlehlý nebo miniaturní. Nábytek v předsíni a praktické doplňky by měly být uspořádány s rozmyslem, rozhodně ne chaoticky.

Prostor oblečení i pro sportovní náčiní

Praktické využití každého kusu nábytku by mělo být samozřejmostí. Vybíráme s rozmyslem věšáky, na které by měly dosáhnout i nejmenší děti, aby se naučily uklízení svlečeného ošacení již v útlém věku. Nad věšáky by měl být prostor na klobouky, šály, čepice a rukavice. Svůj prostor by měly mít i mokré deštníky. Kdo se vyžívá ve sportovních aktivitách a nemá dost místa v šatně, sklepě a na balkoně, může si sportovní náčiní uklízet do předsíně. Kola se dají věšet na speciální konstrukce do výšky, stejně tak snowboardy, brusle nebo badmintonové pálky.

Nakupujte s rozmyslem

Pokud máte dost místa v předsíni, nezapomeňte na šatní skříň. Existují skříně se zasouvacími dveřmi, třeba i se zrcadlem, jež výhodně ukryjí šatstvo, aniž byste jej museli odkládat do jiné skříně uvnitř bytu. Zrcadlo zas opticky zvětší prostor a ještě splní svou funkci: ukáže vás v reálném světle těsně před odchodem z domova. V neposlední řadě se nesmí zapomenout na botníky, které budou ideálně vyhovovat všem obyvatelům bytu. Při nákupu regálu na boty či botníku si propočítejte, kolik párů bot se v domácnosti nalézá, aby vás nepřekvapil reálný rozměr botníku. Pro ušetření místa a spojení příjemného s užitečným si můžete pořídit sedací botník, který ocení jak malé děti, tak senioři. Ovšem i leckteří znavení rodiče s úlevným pocitem zasednou na praktickou součást bytu, která je přivítá hned za dveřmi.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS