7/3
 Netradiční velikonoční pečení

Netradiční velikonoční pečení

7. března 2016 v 00.00, Bytové doplňky, Bytový textil, Design, Kuchyně, Nádobí, Příbory, Sklo

Sponzorované odkazy:

Letošní velikonoční svátky spadají se blíží. Spadají na konec března. Neděle velikonoční je letos 27.3. 2016 a pondělí velikonoční 28.3.2016. A nově se státním svátkem stal i Velký pátek, který tudíž připadá na 25.3.2016.

Velikonoce nejsou jen o tradicích a velikonoční výzdobě. Jsou také o pečení. O velikonočním pečení. Máte své oblíbené recepty na kousky, které vaše rodina miluje? A co takhle letos k nim něco přidat nebo je nahradit něčím netradičním?

Velikonoce jsou tedy i o mlsání. Obzvláště v poslední době hraje prim poctivé domácí pečení z kvalitních produktů. Nabídkou podomácku upečeného velikonočního zajíčka či velikonočních sušenek, můžete potěšit jak rodinu a přátele, tak i koledníky všech věkových kategorií.

Sušenky se symbolem Velikonoc

Tradiční dřevěná razítka s velikonočními motivy na pečení domácích sušenek nebo jiných velikonočních specialit za 29 Kč najdete prodejnách Kik.

Recept na vanilkové sušenky

 • 1 lžičku prášku do pečiva
 • 100 g másla
 • 120 g hladké mouky
 • 100 g třtinového cukru
 • 1 ks vanilkového cukru
 • 30 g kakaa

Šlehačem ušlehejte máslo s cukrem do pěny, následně přidejte mléko s vanilkovým cukrem a opět šlehejte. Pak přisypejte pomalu mouku, kypřící prášek a kakao. Opět vše promíchejte. Z těsta pak rukama tvarujte malé placičky a na placičky razítkem vytlačujte velikonoční vzory. Placičky/sušenky pečte 12 – 15 minut na plechu pokrytém pečícím papírem v troubě zahřáté na 200 °C.

Velikonoční zajíček

Zkuste upéct velikonočního zajíčka spolu s dětmi! Ano tradičním symbolem velikonoc je beránek. Neodmyslitelně k těmto svátkům patří. Ale co tak letos změnu? Zkuste pečení s dětmi! A upečte si velikonočního zajíčka. V silikonové formě to bude úplná hračka. Forma je k mání v prodejnách KiK za 105 korun.

Recept na velikonočního zajíčka

 • 200 g moučkového cukru
 • 2 celá vejce
 • 5 žloutků
 • 5 bílků
 • citronová šťáva
 • lžička vanilkového cukru
 • 300 g hrubé mouky

Cukr, vejce, žloutky a vanilkový cukr šlehejte do husté pěny asi půl hodiny. Pak přidejte citronovou šťávu. Do tuhého sněhu ušlehaného z bílků pomalu a opatrně vmíchejte mouku. Do formy zajíčka rozetřete těsto a ve středně vyhřáté troubě pečte zajíčka do růžova asi 45 minut. Upečeného zajíčka opatrně vyklopte a ozdobte dle své fantazie.

Velikonoční muffiny s jarními motivy

Ano, i muffiny mohou být velikonoční! Nemusí být jen součástí snídaní a svačinek, ale i velikonočního pečiva. Receptů na ně je dnes mnoho, formiček také. Ty s jarními motivy hledejte v prodejnách Kik. Jsou k mání formy s mufinovými košíčky za 105 Kč a samotné košíčky za 55 Kč.

Prostřete si jarně a velikonočně!

Prostřete si stylově i o velikonocích. Po přípravě oblíbených velikonočních lahůdek a pečení, si můžete užít i krásné stolování s velikonočním prostíráním. Jarně laděné prostírání vás potěší a udělá z vašeho stolu skutečný stylový a jarně velikonoční originál. V prodejně KiK si vyberete také nevšední jídelní servis s jarními motivy. Slánku a pepřenku za 25 korun, podnos za 105 korun, kalíšky na vajíčka za 15 korun, snídaňové nože za 43 korun, misku na müsli za 49 korun a šálky na kávu za 43 korun.

Zdroj foto: KiK

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS