25/9
Nechte se hýčkat domácí infrasaunou

Nechte se hýčkat domácí infrasaunou

25. září 2014 v 08.30, Ložnice

Infrasaunu můžete mít i vy. Je cenově dostupná a oproti klasickým saunám má i levnější provozní náklady. Velice snadno ji můžete umístit do interiéru vašeho domu či bytu. Jejich teplo oceníte zejména v nastávajícím chladném období. Domácí sauna může zvláště v zimním období posílit odolnost organismu proti chřipce a nemocem z nachlazení.

Proč infrasauna?

Relaxovat v infrasauně má nejen uklidňující účinky, ale pobyt v infrasauně nikterak nezatěžuje organismus jako obyčejné a klasické sauny. Vyzařuje pouze zdraví prospěšné sluneční záření a naopak vylučuje to negativní. Díky tomuto jevu zajišťuje pomalý ohřev organismu, který je zdraví velice prospěšné. Náročnost na provoz je minimální a náklady na jedno infrasaunování jsou v řádu jednotek korun. Přibližně se jedná o 10–15,– Kč za hodinu.
Domácí infrasaunu je snadné sestavit a zprovoznit během pár minut. Mít v dnešní době ledničku, myčku nebo robotický vysavač není nic neobvyklého, stejně tak i vlastnit svojí saunu. I v paneláku vypadá infrasauna báječně. Stačí, když si najdete kousek volného místa a sen o sauně už nemusí zůstat pouze snem, ale realitou. Dle vlastních zkušeností vám tuto moderní, ale také zdravotně prospěšnou záležitost jedině doporučuji. Není nic lepšího než příjemné posezení ve vyhřáté „místnosti“, ve které navíc dopřáváte vaší mysli a vašemu tělu tu nejlepší péči. Pokud si zakoupíte infrasaunu jako „stavebnici“, nemusíte se obávat z její montáže, je to opravdu snadné.

autor: Infrasauna Classic 2000

autor: Infrasauna Classic 2000

Typy infrasaun

Infrasauny se liší podle velikosti – tedy na základě počtu osob, které ji mohou využívat. Většinou se dělají pro jednu až dvě osoby. Samozřejmě můžete najít i infrasauny pro větší počet lidí. To oceníte hlavně při početné rodině, anebo v případě, máte-li rádi návštěvy, párty a příjemné posezení s přáteli.
Dále se liší z hlediska typu ohřevu. Klasické infrasauny jsou vybaveny buď keramickými, nebo karbonovými topidly.
Existují i infrasauny z kanadského jedlovce, z cedru, který je plný esenciálními oleji a nádherně voní. Navíc cedrové dřevo je bez suků a působí velice čistým dojmem.
A samozřejmě se infrasauny odlišují dle různých cen. Většinou se pohybují od 10 000,– Kč až do 100 000,– Kč. Nejlevnější infrasauna stojí 9 900,– Kč.

Jak vybrat infrasaunu

Infrasaunu je vhodné vybrat podle toho, kolik osob jí bude využívat, materiálu, ze kterého je vyrobena a typu topidel. Bezpochyby hraje důležitou roli také tvar a celkový design.
Infrasauny se hodí jak do ložnice, domácí fitness, koupelen tak i např. na zimní zahradu. Důležité je, aby se umístila v kterémkoli temperovaném interiéru. Výhodou je, že nevytváří páru ani vysokou teplotu a tudíž nemusíte uvažovat a přemýšlet o výstavby speciálního odvětrávání. Můžete je používat zhruba po 5–10 minutách od spuštění.

Infrasauna InfraMar 3001

Infrasauna InfraMar 3001

Zdravé infrasaunování

Infrazáření ohřívá svalovou hmotu a klouby, kde se teplota pohybuje mezi 40–60°C. Tato teplota je vhodné k relaxaci, otužování a také k detoxikaci organismu. Infrasauny lze využít pro prohřátí těla před cvičením (stačí nastavit nižší teplotu cca 30°C). Zvýšení tělesné teploty navíc vede k usmrcení bakterií a různých virů.
Díky 30 minutové relaxaci v infrasauně spálíte až 600 kcal, vyčistí se vám plet, poradí si s ucpanými póry, odstraníte z těla nečistoty i odumřelou kůži. Během pravidelného používání zmírníte projevy celulitidy, dochází k lepšímu prokrvení kůže a zlepšíte si imunitní systém.
Mezi další účinky patří – terapeutické účinky, přirozená detoxikace, pomoc při léčbě různého kožního onemocnění, akné, revmatismu, posílení kardiovaskulárního systému, uvolnění stresu, svalů a relaxace, lepší hojení ran, odřenin a pořezání, celkové zlepšení mentálního zdraví, snížení bolesti a dokonce i zvýšení dlouhověkosti.

Infrasaunování má zkrátka blahodárné účinky na lidský organismus. Sezóna infrasaun je v plném proudu a i vy si můžete vybrat tu pravou. V klidu a pohodlí domova si můžete vybrat domácí infrasaunu.

Na zimu se můžete připravit již nyní, společnost Marimex nabízí zlevněné infrasauny v akci.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS