9/6
10 zajímavých vychytávek, jak zařídit malý byt!

10 zajímavých vychytávek, jak zařídit malý byt!

9. června 2014 v 23.00, Bytové doplňky, Bytový textil, Byty

Sponzorované odkazy:

Bydlíte v malém bytě a připadáte si spíše jako v malé kleci? Přinášíme Vám několik tipů, jak opticky zvětšit byt a ještě mu dodat moderní nádech a šmrnc, aniž byste museli využívat služeb drahých architektů a bytových designérů!

Začněte tím, že se zbavíte se zbytečností

Trpíte chronickou potřebou sbírat různé věci a drobnosti na cestách a výletech a neradi něco vyhazujete? Měli byste se nad tím zamyslet a provést v bytě „jarní úklid“. Potřebujete například stále sešity ze základní školy? A co oblečení, které se Vám již nelíbí nebo je Vám malé? Protřiďte svoje cennosti z mládí a uvidíte, že hned budete mít více prostoru.

To, že Vám okna v bytě nesměřují na jih neznamená, že jste tím odsouzeni k tomu žít v přítmí. Umyjte okna, zbavte se těžkopádných závěsů a vyměňte je za záclony s jemným vzorem nebo za dnes velmi populární posuvné stěny, které propouští světlo do místnosti a zároveň Vám poskytují i dostatek soukromí. Nebojte se rovněž využít i různých stojacích lamp, bodových světel nebo lampiček, které ohraničí jednotlivé prostory v bytě, rozjasní barevné stěny a pomůžou navnadit úžasnou atmosféru.

Nebojte se použít zrcadla i tam, kde podle Vás nesplňují svůj účel. Zrcadla díky svému odrazu opticky zvětšují prostor a přenáší i světlo do místnosti. Sklo díky svému materiálu zase odlehčuje nábytek, který by jinak působil v malém bytě těžkopádně.

Jaká je Vaše oblíbená barva? Vymalujte si s ní obývací pokoj. Nejen, že se budete cítit příjemně, ale světlé odstíny krémové, modré, žluté, zelené, nebo v podstatě jakékoliv barvy budí dojem prostornosti a čím intenzivnější barvu zvolíte, tím více energie dodáte dané místnosti.

Využijte různých úložných prostor, Autor: Gwizoffice Equipment / Flickr.com

Využijte různých úložných prostor, Autor: Gwizoffice Equipment / Flickr.com

Využijte chytrých úložných prostor…

Dosud jste si určitě neuvědomili, kolik místa Vám i byt menších prostorů může poskytnout. Skryté úložné prostory naleznete například pod postelí, využijte toho! Do úložních dílů pod postel tak můžete uložit náhradní ložní prádlo nebo sezónní oblečení a obuv. Další možností, jak ušetřit místo, jsou speciální konferenční stolky, které nemusí sloužit pouze k odkládání ovladačů k televizi nebo skleničky na pití, ale zároveň mohou poskytovat prostor pro Vaše drobnosti. To platí i pro nástěnné poličky se šuplíky apod.

S věšením obrazů to moc nepřehánějte. Naopak si důkladně promyslete, jaký obraz a kam pověsíte. Některé obrazy mohou spíše prostorům uškodit, vyberte si spíše takové, kde je vyobrazená krajina či panorama, nebo v současnosti jsou velmi populární samolepky na zeď. Jsou velmi praktické, můžete je kdykoliv obměňovat, aniž byste tím zeď poškodili, a jsou i cenově dostupné.

Zvolením jednotné podlahy, nejlépe světlého odstínu a bez výrazného dekoru, vyvoláte u návštěvníků dojem, že se byt neskládá z několika malinkatých pokojíčků, ale z jednoho celistvého velkého prostoru. Není tedy potřeba ho nijak narušovat koberečky či různými typy podlahových krytin.

Pokud máte v bytě postavené příčky, které neslouží jako nosné zdi, nebo dveře, bez kterých byste se obešli, prostě se jich zbavte! Místo nich můžete prostory oddělit například skleněnými posuvnými dveřmi nebo stahovacími roletami, ale prostor nebude nijak omezen.

Máte v bytě vysoké stropy? Proč je nevyužít? I v případě, že nimi nedisponujete, využijte úložné prostory na maximum a pořiďte si vestavěné skříně až ke stropu. Při vybírání nezapomeňte brát ohled i na způsob otvírání dveří a volte raději posuvné dveře, které nezaberou žádné místo.

Nebojte se použít samolepky na zeď, Autor: Vinyl Art Studio / Flickr.com

Nebojte se použít samolepky na zeď, Autor: Vinyl Art Studio / Flickr.com

Na závěr se nebojte barevných doplňků a dekorace

Slaďte s barvou stěn i různé dekorace a doplňky. Dekorace odpoutají pozornost návštěvníků od samotného prostoru a zároveň pokoj rozjasní a obveselí. Ale, abyste to nepřehnali s jejich množstvím, soustřeďte se předměty, které již máte a na které byste chtěli upoutat pozornost. I barevný květináč postačí!

Úvodní obrázek: https://www.flickr.com/…/3741794271/

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS